Nasza Kadra

Trenerzy

Natalia Czerwonka

Założycielka, trenerka, Prezes Akademii, a przede wszystkim czynna zawodniczka, która przygotowuję się do swoich czwartych Igrzysk Olimpijskich ( 2010- Kanada, 2014- Rosja, 2018- Korea).

 

Absolwentka szkoły sportowej w Lubinie, szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem,  mgr. Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, od 22 lat związana z sportem.

 

Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Sochi (2014), brązowa (2012) i srebrna (2013) medalistka Mistrzostw Świata w biegu drużynowym. Wielokrotnie z koleżankami stawała na podium Pucharu Świata, a w latach 2013 i 2014 zawodniczki w klasyfikacji generalnej Pucharu zajęły trzecie i drugie miejsce. Finalistka Mistrzostw Europy i Świata w wieloboju w 2017 roku ( 7 miejsce). W roku 2020 z koleżankami z Lubina zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy oraz brązowy Mistrzostw Świata w biegu drużynowym sprinterskim. Rekordzistka Polski na dystansie: 1000, 1500 metrów, w wieloboju sprinterskim oraz wieloboju dużym, w biegu drużynowym oraz biegu drużynowym sprinterskim.

 

Swoje wieloletnie doświadczenie przekazuje podopiecznym Akademii, a jej hasło przewodnie brzmi: zarażamy pasją do sportu. Celem Natalii jest odciągnięcie dzieci od telewizorów, komputerów i pokazanie jak przyjemnie na sportowo można spędzać czas wolny. Poprzez sport założycielka chce również wychowywać, kształtować cechy charakteru dzieci. W przyszłości zwieńczeniem jej pracy ma być wychowanie silnego pokolenia w łyżwiarstwie szybkim, które będzie zdobywać medale na największych sportowych imprezach.