Natalii Czerwonki

Akademia Sportowego Rozwoju

Projekty

Dzięki wsparciu - darowiźnie z  Fundacji KGHM POLSKA MIEDŹ w 2023 roku zrealizowaliśmy poniższe projekty:

1. "Latem jeżdżę na łyżwach"

Stowarzyszenie Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki w ramach realizacji zadania umożliwiła dzieciom i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego udział w letnim obozie sportowym z medalistką olimpijską w łyżwiarstwie szybkim.

 

Obóz zaadresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w wieku 7-15 lat. Do udziału zgłosiły się chętne dzieci, które posiadały podstawowe umiejętności z jazdy na łyżwach. Zakwalifikowani na obóz wypełnili kartę uczestnika obozu, zgodę rodzica oraz informację o braku przeciwwskazań zdrowotnych. 

 

Do obozu zakwalifikowaliśmy 15 dzieci, które w dniach 10 – 30 lipca wzięły udział w zgrupowaniu sportowym pod okiem medalistki olimpijskiej. Uczestnicy ćwiczyli na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim – jedynym pełnowymiarowym torze do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego. Zakwaterowanie i wyżywienie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Zacisze w Spale.

 

Niesamowitym atutem realizacji projektu była możliwość jazdy na łyżwach w okresie letnim. W trakcie obozu wybraliśmy się na basen do aquaparku Fala w Łodzi, zorganizowaliśmy wyprawę kajakową. Oprócz codziennych zajęć sportowych dla dzieci zorganizowaliśmy warsztaty wychowawcze, ognisko, pogadanki motywacyjne. Wakacje spędzone w ten sposób były niezwykłym bodźcem dla dzieci i ogromną dawką emocji. 

Odbiorcami projektu było 15 dzieci w wieku 7 – 15 lat z  województwa dolnośląskiego. W obozie uczestniczyły dzieci z:  Bolesławca, Polkowic, Lubina, Góry, Wołowa, Ścinawy, Lubina.

2. "Zarażamy pasją do sportu"

W ramach projektu umożliwiliśmy dzieciom i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego udział w zajęciach sportowych z ukierunkowaniem na łyżwiarstwo szybkie i wrotkarstwo pod okiem medalistki olimpijskiej. 

 

Zajęcia adresowane były do dzieci ze szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych w wieku 6 – 15 lat. Do projekt zakwalifikowało się 30 dzieci, które zgłosiły się na testy sprawnościowe oraz nie miały przeciwwskazań do uprawiania sportu ( potwierdzone przez lekarza i rodziców). Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w trzech grupach ćwiczebnych ( 10 dzieci w grupie), a czas trwania jednych zajęć wynosił 90 minut. Zajęcia odbywały się na: torze Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, na sali w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie. W programie aktywnie udział wzięła medalistka olimpijska, która motywowała dzieci do ćwiczeń podczas zajęć. 

 

Realizacja projektu umożliwiła młodym ludziom realizowanie swoich życiowych pasji i rozwijanie się poprzez aktywną, sportową formę spędzania wolnego czasu. Udział w systematycznych zajęciach sportowych był szansą, by agresję drzemiącą w młodych ludziach zamienić na pozytywną energię poprzez pracę w zespole, wiarę we własne siły, zdrową rywalizację i przestrzeganie reguł panujących w grupie. Obok podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczestników dokonaliśmy identyfikacji talentów sportowych.